Don't pay: $873.00
$302.00
SAVE $571.00 (65%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
PRESENTATION CRADLE USB KIT WHT DS2278-SR SCANNER CABLE CRADLE COST-EFFECTIVE UPGRADE PATH If you use Zebra's 1D LS2208 scanners today, you can use the same universal cables with the DS2200 Series, allowing you to leverage your existing accessory investment to minimize the cost of upgrading to a 1D/2D imager.
(DS2278-SR6U2100PRW)
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
Technical Information
| Barcode Symbology Supported |
1D: 2D:
|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Image Sensor Type | Imager |
| Scanning Capability | 1D |
| 2D |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.40 kg |
| Form Factor | Handheld |
| Height | 175.3 mm |
| Width | 66 mm |
| Depth | 99.1 mm |
| Product Color | Nova White |
General Information
| Product Type | Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number | DS2278-SR6U2100PRW |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | DS2278 |
| Product Name | DS2278 Handheld Barcode Scanner |
| Product Series | DS2200 |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | DS2278-SR6U2100PRW |
| Barcode # | 882658753329 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





