Don't pay: $162.00
$100.00
SAVE $62.00 (38%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(722-BBBX)
Built-in Devices
| Microphone | Yes |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 2.0 Type A |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Lens
| Focus Modes | Auto-focus |
| Digital Zoom | 2x |
General Information
| Product Type | Webcam |
| Manufacturer Part Number | 722-BBBX |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.com.au |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Model | WB3023 |
| Product Name | Webcam - WB3023 - 2K QHD |
| Brand Name | Dell |
Software
| Operating System Supported | Windows 11 |
| Windows 10 |
Display & Graphics
| Maximum Video Resolution | 2560 x 1440 |
| Field Of View (FOV) Angle | 78° |
| Face Tracking | Yes |
Physical Characteristics
| Cable Length | 1.50 m |
| Weight (Approximate) | 149.7 g |
| Height | 6.9 cm |
| Width | 4.8 cm |
| Mounting Type | Tripod Mount |
| Clip |
| SKU | 722-BBBX |
| Brand | DELL |
| Shipping Weight | 0.2400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





