Don't pay: $2,199.95
$2,039.00
SAVE $160.95 (7%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Logitech Rally PTZ 4K WDR Conference Internet Camera - 4K UHD 30 FPS Recording - ±90° pan, +50°/-90° tilt - 15x Lossless HD zoom - 90° Field of View - Logitech RightSense technology - RF Remote Control - Invertible Mount - 960-001226 - 2 Years Limited Warranty
Logitech RALLY: 4k Ultra-HD video, 15x HD Zoom, 90 view, Motorized pan/tilt, RF Remote Control (Camera Only)

(960-001226)
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 3.0 |
Lens
| Focus Modes | Auto-focus |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Video Conferencing Camera |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | Rally Camera |
| Brand Name | Logitech |
Display & Graphics
| Effective Resolution | 13 Megapixel |
| Maximum Video Resolution | 3840 x 2160 |
| Maximum Frame Rate | 60 fps |
Physical Characteristics
| Height | 18.3 cm |
| Width | 15.2 cm |
| Depth | 15.2 cm |
| Product Color | Matte Black |
| Slate Grey |
| SKU | 960-001226 |
| Barcode # | 97855140234 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 3.8000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.190m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.015960000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP Poly Studio E70 4K Intelligent Conference Room Camera For Large Meeting Rooms
$5,422.00 $6,199.00





