- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(4XC1D66056)
Built-in Devices
| Microphone | Yes |
General Information
| Product Type | Webcam |
| Manufacturer Part Number | 4XC1D66056 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | MC50 |
| Product Name | ThinkVision MC50 Monitor WebCam |
| Product Line | ThinkVision |
| Brand Name | Lenovo |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 2.0 |
Miscellaneous
| Device Supported | Monitor |
Display & Graphics
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Field Of View (FOV) Angle | 90° |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 126 g |
| Height | 5.8 cm |
| Depth | 12.6 cm |
| Product Color | Raven Black |
| SKU | 4XC1D66056 |
| Barcode # | 195892018247 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP Poly Studio E70 4K Intelligent Conference Room Camera For Large Meeting Rooms
$5,422.00 $6,199.00





