Don't pay: $4,199.95
$3,830.00
SAVE $369.95 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Logitech Rally Premium Ultra-HD ConferenceCam System - Automatic Camera Control (Pan & Tilt Adjustable) - RightSense Technology - For Medium / Large Rooms - Includes 1x Camera, 2x Hubs, 1x Speaker & 1x Mic Pod - Supports up to 4K Ultra-HD - Diagonal FOV: 90° - Microphone Pickup Range: 4.5m Diameter - 76mm Driver Rally Speakers - 960-001219 - 2 Years Limited Warranty
Logitech Rally Ultra-HD ConferenceCam System, includes Rally Camera, 1x Mic, 1x Speaker, Display Hub & Rally Hub

(960-001219)
Miscellaneous
| Country of Origin | China |
General Information
| Product Type | Video Conference Equipment |
| Manufacturer Part Number | 960-001219 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | Rally Video Conference Equipment |
| Product Line | Rally |
| Brand Name | Logitech |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
Physical Characteristics
| Height | 182.5 mm |
| Width | 152 mm |
| Depth | 152 mm |
Video
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Maximum Video Resolution (Live) | 3840 x 2160 |
| Graphics Modes (Live) | 4K UHD |
| SKU | 960-001219 |
| Barcode # | 97855140210 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 10.0300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.720m |
| Shipping Cubic | 0.003600000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP Poly Studio E70 4K Intelligent Conference Room Camera For Large Meeting Rooms
$5,422.00 $6,199.00





