Don't pay: $135.50
$85.00
SAVE $50.50 (37%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(4XC1D66055)
Built-in Devices
| Microphone | Yes |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB Type C |
Software
| Operating System Supported | Windows 10 |
Display & Graphics
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Field Of View (FOV) Angle | 95° |
General Information
| Product Type | Video Conferencing Camera |
| Manufacturer Part Number | 4XC1D66055 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | Performance FHD Webcam |
| Brand Name | Lenovo |
Miscellaneous
| Device Supported | Notebook |
| Computer |
Physical Characteristics
| Cable Length | 1.80 m |
| Weight (Approximate) | 190 g |
| Height | 5.6 cm |
| Width | 12 cm |
| Depth | 6.3 cm |
| Product Color | Black |
| SKU | 4XC1D66055 |
| Barcode # | 195892018230 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.2800kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP Poly Studio E70 4K Intelligent Conference Room Camera For Large Meeting Rooms
$5,422.00 $6,199.00





