$64.00
Stock Availability
🟢Live
Only 1 left!
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(4XC1B34802)
Built-in Devices
| Microphone | Yes |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB 2.0 |
Lens
| Focus Modes | Manual Focus |
General Information
| Product Type | Webcam |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | Essential FHD Webcam |
| Product Line | Essential |
| Brand Name | Lenovo |
Miscellaneous
| Device Supported | Computer |
| Notebook |
Display & Graphics
| Effective Resolution | 2 Megapixel |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Image Sensor Type | CMOS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 130 g |
| Width | 9 cm |
| Depth | 4.6 cm |
| Product Color | Black |
| SKU | 4XC1B34802 |
| Barcode # | 195348154444 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.2600kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP Poly Studio E70 4K Intelligent Conference Room Camera For Large Meeting Rooms
$5,422.00 $6,199.00





