- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Edifier M1250 2.0 Channel Speakers
(M1250)
SPECIFICATIONS

- M1250
- TOTAL POWER OUTPUT:RMS 0.6W x 2
- THD + N:10%
- SNR:≥85dBA
- FREQUENCY RESPONSE:150Hz - 20kHz
- INPUT SENSITIVITY:250mV ± 50mV
- INPUT IMPEDANCE:10KΩ
- SPEAKER UNIT:50mm x 90mm, magnetically shielded, 4Ω
- CONTROL PANEL:Power, Master Volume control
- DIMENSIONS:Active speaker: 68mm x 166mm x 94mm
- Passive speaker: 68mm x 166mm x 94mm (WxHxD)
- WEIGHT:≈0.55Kg (gross)
| SKU | M1250 |
| Barcode # | 6923520262618 |
| Brand | EDIFIER |
| Shipping Weight | 0.5500kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.001848000m3 |
1YR Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





