Don't pay: $51.00
$46.00
SAVE $5.00 (10%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
|
Logitech Multimedia Speakers Z150
|
|
![]()
Enjoy rich sound Twin 2.0 dual input multimedia speakers allow 6 watts peak power and deliver clear stereo sound. |
![]()
Control at your fingertips Control is simple and convenient with integration of volume and power. |
![]()
Listen in privacy The Z150 includes a handy headphone jack for your private listening pleasure. |
|
(980-000862)
Technical Information
| Features | LED Indicator |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Audio
| Speaker Configuration | 2.0 |
| PMPO Output Power | 6 W |
General Information
| Product Type | Speaker System |
| Manufacturer Part Number | 980-000862 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Packaged Quantity | 2 |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | Z150 |
| Product Name | Multimedia Speakers Z150 |
| Brand Name | Logitech |
Controls/Indicators
| Controls | Volume |
| Power |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
Interfaces/Ports
| Headphone | Yes |
| Number of Analog Audio Inputs | 1 |
| Number of Analog Audio Outputs | 1 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 583 g |
| Height | 15.2 cm |
| Width | 8.5 cm |
| Depth | 7.6 cm |
| Product Color | Midnight Black |
| SKU | 980-000862 |
| Barcode # | 097855100702 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
2-year limited hardware warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.










