Don't pay: $82.00
$71.00
SAVE $11.00 (13%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

(980-000851)
Technical Information
| Features | LED Indicator |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Audio
| Speaker Configuration | 2.0 |
| PMPO Output Power | 10 W |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Speaker System |
| Manufacturer Part Number | 980-000851 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Packaged Quantity | 2 |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | Z200 |
| Product Name | Multimedia Speakers Z200 |
| Brand Name | Logitech |
Controls/Indicators
| Controls | Power |
| Tone | |
| Volume |
Interfaces/Ports
| Headphone | Yes |
| Number of Analog Audio Inputs | 1 |
| Number of Analog Audio Outputs | 1 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1 kg |
| Height | 24.1 cm |
| Width | 9 cm |
| Depth | 12.4 cm |
| Product Color | Snow White |
| SKU | 980-000851 |
| Barcode # | 97855100610 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.3600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.240m |
| Shipping Cubic | 0.001200000m3 |
2-year limited hardware warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





