- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Edifier M1360 2.1 Channel Speaker
(M1360)
SPECIFICATIONS

- M1360
- TOTAL POWER OUTPUT:RMS 2W x 2 + 4.5W x 1
- THD + N:10%
- SNR:≥85dBA
- FREQUENCY RESPONSE:Satellites: 150Hz - 20kHz
- Subwoofer: 20Hz - 170kHz
- DISTORTION:≤0.5%
- INPUT SENSITIVITY:Satellites: 350mV ± 50mV
- Subwoofer: 250mV ± 50mV
- INPUT IMPEDANCE:10KΩ
- ADJUSTMENT:Wired remote
- SUBWOOFER / BASS UNIT:4 inch (106mm), 6Ω
- TWEETER UNIT:50mm x 90mm, magnetically shielded, 4Ω
- REMOTE CONTROL:Wired: Volume control, headphone jack, mute
- DIMENSIONS:Satellites: 64mm x 140mm x 112mm
- Subwoofer: 158mm x 225mm x 252mm (WxHxD)
- WEIGHT:≈2.50Kg (net) / ≈3.20Kg (gross)
| SKU | M1360 |
| Barcode # | 6923520262335 |
| Brand | EDIFIER |
| Shipping Weight | 3.2000kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.021000000m3 |
1YR Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





