Don't pay: $84.00
$70.00
SAVE $14.00 (17%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

(980-000850)
Technical Information
| Features | LED Indicator |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Audio
| Speaker Configuration | 2.0 |
| RMS Output Power | 10 W |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Speaker System |
| Manufacturer Part Number | 980-000850 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | Z200 |
| Product Name | Multimedia Speakers Z200 |
| Brand Name | Logitech |
Interfaces/Ports
| Headphone | Yes |
| Number of Analog Audio Inputs | 1 |
| Number of Analog Audio Outputs | 1 |
Controls/Indicators
| Controls | Tone |
| Power | |
| Bass | |
| Volume |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1 kg |
| Height | 24.1 cm |
| Width | 9 cm |
| Depth | 12.4 cm |
| Product Color | Midnight Black |
| SKU | 980-000850 |
| Barcode # | 097855100603 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 1.3500kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.245m |
| Shipping Cubic | 0.006468000m3 |
-
2-Year Limited Hardware Warranty
-
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





