You Might Want To Add
HP 206X BLACK LaserJet TONER Cartridge
HP 206A CYAN LaserJet TONER Cartridge
HP 206X CYAN LaserJet TONER Cartridge
HP 206A MAGENTA LaserJet TONER Cartridge
HP 206X MAGENTA LaserJet TONER Cartridge
HP 206A YELLOW LaserJet TONER Cartridge
HP 206X YELLOW LaserJet TONER Cartridge
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Get work done wherever, whenever, and help save time with Smart Task shortcuts, using HP Smart – best-in-class mobile print app. Get easy printing and scanning from your mobile device, with HP Smart – best-in-class mobile print app. Get peak printing performance with high-quality color, MFP versatility, and automatic two-sided printing. Get high-quality color and peak printing performance with Original HP Toner cartridges with JetIntelligence.
(7KW74A)
Specifications
| Accessories | Introductory HP LaserJet cartridges: 700 colour composite (C/Y/M) page yield and 1,350 page yield black, Installation guide, Power cord, Phone cord |
| Compatible Operating Systems | Windows® 10, 8.1, 8, 7: 32/64-bit, 2 GB available hard disk space, Internet connection, USB port, Internet Explorer Windows Vista®: 32-bit only, 2 GB available hard disk space, Internet connection, USB port, Internet Explorer 8 Windows® XP SP3 or higher: 32-bit only, any Intel® Pentium® II, Celeron® or 233 MHz compatible processor, 850 MB available hard disk space, Internet connection, USB port, Internet Explorer 8 Windows Server support is provided via the command line installer and supports Win Server 2008 R2 and higher Apple® macOS Sierra (v10.12), macOS High Sierra (v10.13), macOS Mojave (v10.14), macOS Catalina(v10.15), 200 MB available hard disk space, Internet required for download, USB Linux |
| Dimensions | 420 x 421.7 x 334.1 mm |
| Duplex Print Option | Automatic (standard) |
| Duty Cycle | Up to 40,000 pages (monthly, A4) |
| Functions | Print, scan, copy, and fax |
| Interface | Hi-Speed USB 2.0 port, Built-in Fast Ethernet 10/100/1000 Base-TX network port, Fax port, Front Host USB, Mobile printing capability. |
| LCD/LED Diplay | 6.8 cm (2.7 in) colour graphic screen |
| Model | |
| Print Resolution | Up to 600 x 600 dpi |
| Print Size | - |
| Print Speed (ppm/ipm) | Up to 21 ppm |
| Printer Dimensions | - |
| Processor/Memory | 256 MB DDR, 256 MB Flash |
| Series | - |
| Supplies Compatibility | HP 207A Black LaserJet Toner Cartridge (1,350 yield) W2210A, HP 207A Cyan LaserJet Toner Cartridge (1,250 yield) W2211A, HP 207A Yellow LaserJet Toner Cartridge (1,250 yield) W2212A, HP 207A Magenta LaserJet Toner Cartridge (1,250 yield) W2213A, HP 207X Black LaserJet Toner Cartridge (3,150 yield) W2210X, HP 207X Cyan LaserJet Toner Cartridge (2,450 yield) W2211X, HP 207X Yellow LaserJet Toner Cartridge (2,450 yield) W2212X, HP 207X Magenta LaserJet Toner Cartridge (2,450 yield) W2213X |
| Supported OS | - |
| Warranty | 1 year |
| Weight | 18.7 kg |
| SKU | 7KW74A |
| Barcode # | 193905407378 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 21.9000kg |
Manufacturer Warranty:
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





