- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely



HP PRODISPLAY P22H 21.5" WLED, 16:9, 250N, 1920x1080, 1000:1, 5MS, HA, VGA, DP, HDMI, 3YR
(7UZ36AA)
Warranty
| Additional Warranty Information | 3 year labour limited warranty. |
| Limited Warranty | 3 Year |
Interfaces/Ports
| HDMI | Yes |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of DisplayPorts | 1 |
Video
| Brightness | 250 cd/m² |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Standard Refresh Rate | 75 Hz |
| Dynamic Contrast Ratio | 8,000,000:1 |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
Technical Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Pitch | 0.25 mm |
| Response Time | 5 ms GTG |
| Mount Type | Desk Mountable |
| Viewable Screen Size | 54.6 cm (21.5") |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| HDCP Supported | Yes |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Horizontal Frequency | 86 kHz to 86 kHz |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Vertical Frequency | 75 Hz to 75 Hz |
| Screen Size Class | 558.80 mm |
| Stand Adjustments | Pivot |
| Height | |
| Swivel | |
| Tilt |
Physical Characteristics
| Height | 301.1 mm |
| Width | 497.3 mm |
| Depth | 45.9 mm |
| Weight with Stand (Approximate) | 4.14 kg |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
General Information
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | 7UZ36AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | P22h G4 |
| Product Name | P22h G4 FHD Monitor |
| Brand Name | HP |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EPEAT |
| WEEE | |
| China Energy Label (CEL) | |
| TCO | |
| Vietnam MEPS | |
| Australia/New Zealand MEPS | |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
| SKU | 7UZ36AA |
| Barcode # | 193905749003 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 5.6500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





