Don't pay: $402.00
$367.00
SAVE $35.00 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G Pro Flight Yoke System - Pro-Grade Yoke - Detachable, Configurable Knobs - Plug-and-Play - Adjustable Mounts - Flight Yoke with 1.8m USB Connector Cable - Flight Throttle Quadrant with 1.5m PS/2 Connector Cable - 2 Desk Clamps - 945-000023 - 2 Year Limited Warranty
(945-000023)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
General Information
| Product Type | Gaming Yoke |
| Gaming Throttle | |
| Manufacturer Part Number | 945-000023 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | Pro Flight Yoke for PC and Mac |
| Product Line | Pro Flight |
| Brand Name | Saitek |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Technical Information
| Buttons & Controls |
|
| Cable Length | 1.22 m |
| Platform Supported | Mac |
| PC | |
| Connectivity Technology | Cable |
| SKU | 945-000023 |
| Barcode # | 97855127884 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 4.3100kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.480m |
| Shipping Cubic | 0.042240000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





