- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(910-004655)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Miscellaneous
| Device Supported | Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |
Pointing Device
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 70.5 g |
| Height | 35.2 mm |
| Width | 61.5 mm |
| Depth | 97.7 mm |
| Product Color | Black |
| Grey |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-004655 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | M171 |
| Product Name | M171 Wireless Mouse |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 910-004655 |
| Barcode # | 97855119223 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.197m |
| Shipping Cubic | 0.001793000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





