Don't pay: $255.10
$174.00
SAVE $81.10 (32%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G502 Lightspeed Wireless Gaming Mouse - Sensor: HERO 16K Gaming Sensor - DPI: 100 ~ 16,000 DPI - Advanced Onboard Memory - Lightspeed 1ms Wireless Technology - 11 Fully Programmable Buttons - Compatible with Logitech PowerPlay - Tunable Weight Design (2x 4g & 4x 2g) - LightSync RGB (16.8 Million Colours) - Powered by Logitech Gaming Software - Up to 60 Hours Battery life (Without LED, 48 With) - Weight: 114g - 910-005567 - 2 Years Limited Warranty
(910-005569)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB 2.0 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-005569 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | G502 |
| Product Name | G502 LIGHTSPEED Wireless Gaming Mouse |
| Product Line | LIGHTSPEED |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 114 g |
| Height | 132 mm |
| Width | 75 mm |
| Depth | 40 mm |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Movement Resolution (dpi) | 16000 |
| SKU | 910-005569 |
| Barcode # | 97855145260 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.4200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.000850000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





