- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ThinkPad Essential Wireless Mouse
(4X30M56887)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Miscellaneous
| Device Supported | Notebook |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 60 g |
| Height | 33 mm |
| Width | 61 mm |
| Depth | 106 mm |
| Product Color | Black |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 4X30M56887 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | ThinkPad Essential Wireless Mouse |
| Product Line | Essential |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 4X30M56887 |
| Barcode # | 190940968260 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.130m |
| Shipping Cubic | 0.000650000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





