- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Corsair M65 RGB ULTRA Optical Gaming Mouse
- Shape: Ergonomic Right-Handed
- Grip Style: Claw
- Sensor: Optical
- DPI: Up to 26,000
- Polling Rate: Up to 8000Hz
- Switches: Omron Optical
- Buttons: 8 Programmable
- Connectivity: Wired
- Cable: 1.8m Drag-Reducing Paracord
- Weight: 97g (No Cable)
- 2-Zone RGB Lighting
(CH-9309411-AP2)
Specifications
| Battery Type | None |
| Connectivity | USB 2.0 Type-A |
| Dimensions | 117.0(L) x 77.0(W) x 39.0(H) mm |
| Interface | USB 2.0 Type-A |
| Operating System | |
| Series | M65 RGB ULTRA |
| Supported OS | |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 97g |
| Backlight | 2-Zone RGB |
| Cable | 1.8m Drag-Reducing Paracord |
| CUE Software | Supported in iCUE |
| DPI | 26,000 DPI |
| Game Genre | FPS, Battle Royale |
| Grip Type | Claw |
| Hand Size | Medium |
| Mouse button Type | Omron Optical |
| On Board Memory | Yes |
| On-board Memory Profiles | 1 |
| Report Rate | Selectable 8000Hz/4000Hz/2000Hz/1000Hz/500Hz/250Hz/125Hz |
| Sensor | MARKSMAN 26K |
| Sensor Type | Optical |
| Weight Tuning | Yes |
| SKU | CH-9309411-AP2 |
| Barcode # | 840006657583 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





