Don't pay: $98.90
$97.00
SAVE $1.90 (2%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Kensington Expert Optical Trackball Mouse - Large 55mm ball for maximum precision, control and comfort - Optical DiamondEye technology delivers superior precision - Ambidextrous design for left or right-handed users - PC and Mac compatible
Trackball - Expert Mouse
Features
(64325)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | PS/2 |
| USB |
General Information
| Product Type | Trackball |
| Manufacturer Part Number | 64325 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Model | 64325 |
| Product Name | Expert Mouse 64325 Trackball - USB w/PS2 Adapter |
| Product Series | Expert Mouse |
| Brand Name | Kensington |
Physical Characteristics
| Height | 63.5 mm |
| Width | 127 mm |
| Depth | 146.1 mm |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Pointing Device Cable Length | 1.83 m |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Device Supported | Computer |
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| System Requirements |
|
| SKU | 64325 |
| Barcode # | 85896643258 |
| Brand | KENSINGTON |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





