Don't pay: $160.60
$149.00
SAVE $11.60 (7%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech MX Vertical Advanced Ergonomic Mouse - 1ms Report Rate (1000 Hz) - Weight: 83G - 2 Side Buttons - DPI: 400 ~ 4000 - Unifiying Receiver or USB Connection - Wireless Range: 10m - 4x Customisable Buttons - USB-C Charging Cable - LIGHTSYNC RGB - 910-005449 - 12 Months Limited Warranty
(910-005449)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB Type C |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
| RoHS |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable/Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 4 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 134.9 g |
| Height | 78.5 mm |
| Width | 79 mm |
| Depth | 120 mm |
| Product Color | Graphite |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-005449 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | MX Vertical Mouse |
| Product Line | MX Vertical |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 910-005449 |
| Barcode # | 97855144478 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





