Don't pay: $182.00
$44.00
SAVE $138.00 (76%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(910-005790)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Pointing Device
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Number of Total Buttons | 6 |
| Movement Resolution (dpi) | 8000 |
General Information
| Product Type | Gaming Mouse |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | G203 |
| Product Name | G203 Gaming Mouse |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Device Supported | Desktop PC |
| Operating System Compatibility | Chrome OS |
| Mac OS X 10.10 Yosemite | |
| Windows 7 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 85 g |
| Height | 116.6 mm |
| Width | 62.2 mm |
| Depth | 38.2 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | 910-005790 |
| Barcode # | 97855155948 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





