Don't pay: $25.00
$24.00
SAVE $1.00 (4%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(2HU82AA)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Warranty
| Additional Warranty Information | 1 Year Limited Warranty (Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair & Phone-in Assistance) |
Miscellaneous
| Device Supported | Computer |
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 78 g |
| Height | 34 mm |
| Width | 58.5 mm |
| Depth | 95 mm |
| Product Color | Empress Red |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 2HU82AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 200 |
| Product Name | Wireless Mouse 200 (Empress Red) |
| Brand Name | HP |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| SKU | 2HU82AA |
| Barcode # | 191628416400 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





