- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G203 LIGHTSYNC Gaming Mouse - Lilac - LIGHTSYNC RGB Lighting - Gaming-Grade Optical Sensor - 6 Total Buttons (Programmable) - Resolution: 200 – 8,000 DPI - Weight: Approx 85g (Without Cable) - Polling Rate: 1000Hz (1ms) - Cable Length: 2.1m - Connection: USB Type-A - 910-005851 - 2 Years Limited Warranty
(910-005851)
Specifications
| Battery Type | |
| Connectivity | Cable Length: 2.1 m |
| Dimensions | 116.6 mm x 62.15 mm x 38.2 mm |
| Interface | USB |
| Operating System | Windows® 7 or later, macOS 10.13 or later, Chrome OSTM |
| Series | G203 LIGHTSYNC |
| Supported OS | Windows® 7 or later, macOS 10.13 or later, Chrome OSTM |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 85g |
| Colour | Lilac |
| Light | LIGHTSYNC RGB lighting |
| Microprocessor | 32-bit ARM |
| Programmable buttons | 6 |
| Resolution | 200 – 8,000 DPI |
| USB data format | 16 bits/axis |
| USB report rate | 1000 Hz (1ms) |
| SKU | 910-005851 |
| Barcode # | 97855157546 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





