Don't pay: $70.00
$64.00
SAVE $6.00 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G203 Optical Gaming Mouse - White - LIGHTSYNC RGB Lighting - Gaming Grade Optical Sensor - 6 Programmable Buttons - USB Report Rate: 1000Hz - Max DPI: 8000 - Mouse Weight: Approx. 85g - 910-005791 - 2 Years Limited Warranty
(910-005791)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Pointing Device
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Number of Total Buttons | 6 |
| Movement Resolution (dpi) | 8000 |
General Information
| Product Type | Gaming Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-005791 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | G203 |
| Product Name | G203 Gaming Mouse |
| Brand Name | Logitech |
Miscellaneous
| Device Supported | Desktop PC |
| Operating System Compatibility | Chrome OS |
| Windows 7 | |
| Mac OS X 10.10 Yosemite |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 85 g |
| Height | 116.6 mm |
| Width | 62.2 mm |
| Depth | 38.2 mm |
| Product Color | White |
| SKU | 910-005791 |
| Barcode # | 97855155955 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





