Don't pay: $56.00
$54.00
SAVE $2.00 (4%)
Stock Availability
🟢Live
Only 2 left!
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech Pebble M350 Wireless Optical Mouse - Off-White - Sensor technology: High Precision Optical Tracking - Sensor resolution: 1000 dpi - Number of buttons: 3 - Scroll wheel: Yes - Scroll Buttons: Middle Button - Unifying ready mouse: Yes - Unifying ready receiver: No - Battery life: 18 months - Battery type: 1 AA Pre-installed battery - Wireless Operating Distance: 10m - Wireless technology: Logitech Receiver or Bluetooth Low Energy Technology - 910-005600 - 12 Months Limited Warranty
Logitech Pebble Wireless Mouse - Off-White
(910-005600)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 100 g |
| Height | 26.5 mm |
| Width | 59 mm |
| Depth | 107 mm |
| Product Color | Off White |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-005600 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | M350 |
| Product Name | Pebble Wireless Mouse M350 |
| Product Line | Pebble |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 910-005600 |
| Barcode # | 97855150905 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





