Don't pay: $149.95
$91.00
SAVE $58.95 (39%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Logitech G502 HERO High Performance Gaming Mouse - 16.8 million Colour RGB Lighting Option - HERO 16K DPI Optical Sensor - 32-bit ARM Microprocessor - 11 Programmable Buttons - 3 DPI indicator LEDs - 5x 3.6g Adjustable Weights - Rubberised side grips - 2.1m braided cable with hook and loop cable tie - Requires Windows 7 or later, Mac OS 10.11 or later, Chrome OS - 910-005472 - 2-Year Limited Hardware Warranty
G502 HERO High Performance Gaming Mouse
(910-005472)
Specifications
| Battery Type | |
| Connectivity | USB |
| Dimensions | Height: 132 mm Width: 75 mm Depth: 40 mm |
| Interface | USB |
| Operating System | Windows® 7 or later macOS 10.11 or later Chrome OS™ |
| Series | G502 |
| Supported OS | |
| Warranty | 2 - Year Warranty |
| Weight | 121g |
| SKU | 910-005472 |
| Barcode # | 97855142009 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.000850000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





