Don't pay: $60.00
$57.00
SAVE $3.00 (5%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(910-006234)
Battery Information
| Battery Included | Yes |
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 111.2 g |
| Height | 118.2 mm |
| Width | 65.6 mm |
| Depth | 41.5 mm |
| Product Color | Graphite |
Miscellaneous
| Device Supported | Chromebook |
| Platform Supported | Mac |
| PC | |
| Post-consumer-waste% | 64% |
| Operating System Compatibility | Android 5.0 Lollipop |
| ChromeOS | |
| iPadOS 13.4 | |
| Linux | |
| Mac OS X 10.10 Yosemite | |
| macOS 10.15 | |
| Windows 10 | |
| Windows 11 | |
| Windows 7 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-006234 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | M650 L LEFT |
| Product Name | Signature M650 L LEFT Mouse |
| Product Line | Signature |
| Brand Name | Logitech |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 5 |
| Number of Programmable Buttons | 5 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Left-handed Only |
| Hand/Palm Size | Large |
| Movement Resolution (dpi) | 2000 |
| SKU | 910-006234 |
| Barcode # | 97855167613 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





