Don't pay: $60.00
$57.00
SAVE $3.00 (5%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(910-006263)
Battery Information
| Battery Included | Yes |
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 101.2 g |
| Height | 107.2 mm |
| Width | 61.8 mm |
| Depth | 37.8 mm |
| Product Color | Rose |
Miscellaneous
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| Post-consumer-waste% | 26% |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Operating System Compatibility | Windows 11 |
| Windows 10 | |
| macOS 10.15 | |
| Linux | |
| iPadOS 13.4 | |
| Android 5.0 Lollipop |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | 910-006263 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | M650 |
| Product Name | Signature M650 Mouse |
| Product Line | Signature |
| Brand Name | Logitech |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth |
| Number of Total Buttons | 5 |
| Number of Programmable Buttons | 5 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Hand/Palm Size | Small/Medium |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| SKU | 910-006263 |
| Barcode # | 97855167842 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1400kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





