Don't pay: $174.00
$115.00
SAVE $59.00 (34%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SCIMITAR RGB ELITE Optical MOBA/MMO Gaming Mouse - Black
(CH-9304211-AP)
Specifications
| Battery Type | |
| Connectivity | 1.8m Braided Cable |
| Dimensions | 12 x 7.8 x 4.2 cm |
| Interface | USB |
| Operating System | Windows 10, Windows 8, or Windows 7 |
| Series | SCIMITAR RGB ELITE |
| Supported OS | Windows 10, Windows 8, or Windows 7 |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 259 g |
| DPI | 18,000 DPI |
| Grip Type | Palm |
| On-board Memory Profiles | 3 |
| Sensor | PMW3391 |
| Sensor Type | Optical |
| SKU | CH-9304211-AP |
| Barcode # | 840006616191 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.078m |
| Shipping Height | 0.042m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000393000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





