- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech X52 H.O.T.A.S. Throttle and Stick Simulation Controller - Illuminated Buttons and LCD Display - Spring Centering Mechanism - Progressive, Adjustable Throttle - 3D Twist Rudder Control - Advanced Grip Adjustment System - 1.4m USB Connector Cable - 945-000025 - 2 Year Limited Warranty
(945-000025)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
General Information
| Product Type | Gaming Throttle |
| Gaming Joystick | |
| Manufacturer Part Number | 945-000025 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | X52 |
| Product Name | X52 H.O.T.A.S. THROTTLE AND STICK SIMULATION CONTROLLER |
| Product Line | H.O.T.A.S. |
| Brand Name | Saitek |
Miscellaneous
| Compatibility |
Compatible with most major simulation software and games, including: |
Technical Information
| Buttons & Controls |
|
| Platform Supported | PC |
| Connectivity Technology | Cable |
| SKU | 945-000025 |
| Barcode # | 97855127907 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 2.2100kg |
| Shipping Width | 0.260m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.370m |
| Shipping Cubic | 0.022126000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





