- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Crucial
Micron 16GB DDR4-3200 RDIMM 2Rx8 CL22 | MTA18ASF2G72PDZ-3G2R | crucial.com
SKU: MTA18ASF2G72PDZ-3G2R
Buy Micron 16GB DDR4-3200 RDIMM 2Rx8 CL22 MTA18ASF2G72PDZ-3G2R.
Product Images
Downloads & Resources
×
(MTA18ASF2G72PDZ-3G2R)
Specifications - MTA18ASF2G72PDZ-3G2R
| DIMM type | Registered |
| Technology | DDR4 |
| Warranty | Limited 3-year |
| Density | 16GB |
| Kit Qty | 1 |
| Voltage | 1.2V |
| PC speed | PC4-25600 |
| Module type | RDIMM |
| Speed | DDR4-3200 |
| CAS latency | 22 |
| Die Density | 8Gb |
| Extended timings | 22-22-22 |
| Default(JEDEC) | 22-22-22 |
| SKU | MTA18ASF2G72PDZ-3G2R |
| Brand | MICRON (CRUCIAL) |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





