- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
NETGEAR S3300-28X-PoE+ - ProSAFE 24-port PoE+ Gigabit Stackable Smart Switch, 4x10G ports (2x RJ45 + 2x SFP+)




(GS728TXP-100AJS)

Specifications
| Category | Switch |
| Device Type | ProSAFE S3300 Smart Switch Series |
| Hardware Requirement | |
| License Pricing | |
| License Quantity | |
| Manufacturer's Part Number | GS728TXP-100AJS |
| Platform Supported | |
| Ports | 24 |
| Product | Gigabit Stackable Smart Switches |
| Speed | Gigabit |
| System Requirement | |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Wireless | |
| 10/100/1000Mbps ports | 24 |
| 10-Gigabit ports | 4 Dedicated (2 Copper and 2 Fiber) |
| Bandwidth | 128Gbps |
| Dimensions | 440 x 257 x 43mm (W x D x H) |
| IEEE 802.1Q VLAN tagging | IEEE 802.1AB LLDP with ANSI/TIA-1057 (LLDP-MED) |
| Number of PoE+ports | 24 |
| Priority Queue | 8 |
| Switching Fabric | 4 Dedicated (2 Copper and 2 Fiber) |
| Weight | 3.77 kg |
| SKU | GS728TXP-100AJS |
| Barcode # | 606449102802 |
| Brand | Netgear |
| Shipping Weight | 4.8600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.002850000m3 |
- Manufacturer Warranty
- Limited Product Lifetime Warranty
- Manufacturer Contact Info
- http://www.netgear.com.au/
(02) 8117 6800
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





