Don't pay: $3,219.00
$2,731.30
SAVE $487.70 (15%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
NETGEAR S3300-52X-PoE+ - ProSAFE 48-port PoE+ Gigabit Stackable Smart Switch, 4x10G ports (2x RJ45 & 2x SFP+)




(GS752TXP)

Specifications
| Category | Switch |
| Device Type | ProSAFE® S3300 Smart Switch Series |
| Hardware Requirement | |
| License Pricing | |
| License Quantity | |
| Manufacturer's Part Number | GS752TXP |
| Platform Supported | |
| Ports | 48 |
| Product | Gigabit Stackable Smart Switch |
| Speed | Gigabit |
| System Requirement | |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Wireless | |
| Switching Fabric | 176Gbps |
| SKU | GS752TXP |
| Barcode # | 606449103052 |
| Brand | Netgear |
| Shipping Weight | 6.8000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.570m |
| Shipping Cubic | 0.002850000m3 |
- Manufacturer Warranty
- Limited Product Lifetime Warranty
- Manufacturer Contact Info
- http://www.netgear.com.au/
(02) 8117 6800
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





