- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
IronWolf Pro, NAS, 3.5" HDD, 2TB, SATA 6Gb/s, 7200RPM, 256MB Cache, 5 Years or 2M Hours MTBF Warranty
(ST2000NT001)
Specifications
| Cache | 256Mb |
| Capacity | 2TB |
| Form Factor | 3.5" |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Product Family | Ironwolf Pro |
| RPM | 7200 |
| Warranty | 5 years limited |
| Weight | 620g |
| SKU | ST2000NT001 |
| Barcode # | 8719706432368 |
| Brand | Seagate |
| Shipping Weight | 0.6200kg |
Manufacturer Warranty: 5 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





