- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Seagate ST10000NE0004 10TB IronWolf Pro 3.5" SATA3 NAS Hard Drive - Interface: SATA 6Gb/s - 256MB Cache - Spindle Speed: 7200 RPM - Max Sustained Transfer Rate: 214 MB/s - 5 Years Limited Warranty
(ST10000NE0008)
| Capacity | 10TB |
| Dimensions (WxDxH) | 146.99mm x 26.11mm x 101.85mm |
| Form Factor | 3.5" |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Rotational speed (RPM) | 7200 RPM |
| SKU | ST10000NE0008 |
| Barcode # | 763649121795 |
| Brand | Seagate |
| Shipping Weight | 0.7500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.147m |
| Shipping Cubic | 0.000294000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 5 Years Limited Warranty
- Manufacturer Contact Info
- http://www.seagate.com/
1800 147 201
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





