- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ubiquiti Unifi ODN Fiber Cable, 2m MultiMode LC-LC
The box of 20 Ethernet Connectors with Grounding Wire from Ubiquiti is specifically designed for use with TOUGHCable Carrier and TOUGHCable Pro outdoor Ethernet cable, both sold separately. When used together, this solution protects against ESD attacks and Ethernet hardware damage, while allowing rapid field deployment without soldering.
(UOC-2)
| SKU | UOC-2 |
|---|---|
| Manufacturer | Ubiquiti |
| Length | 6.56' |
| Side 1 | Side 1 LC |
| Side 2 | Side 2 LC |
| SKU | UOC-2 |
| Barcode # | 817882020442 |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 0.0265kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.000004000m3 |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






