- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

WD Green 2TB 2.5" SATA III 3D NAND SSD WDS200T2G0A - Interface: SATA III 6 Gb/s - SQL Read Up to: 545 MB/s - MTTF: Up to 1,000,000 Hours - Operating Temp: 0 ~ 70c - WDS200T2G0A - 3 Years Limited Warranty
(WDS200T2G0A)
Specifications
| Cache | |
| Capacity | 2TB |
| Form Factor | 2.5" |
| Interface | SATA III |
| Product Family | WD Green |
| Warranty | 3 Years |
| Weight | 32.7g |
| Dimensions (L X W X H) | 100.5mm x 69.85mm x 7mm |
| Sequential Read | Up to 545MB/s |
| SKU | WDS200T2G0A |
| Barcode # | 718037877747 |
| Brand | Western Digital |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





