QNAP TS-464 4-BAY NAS Intel® Celeron® N5095 8GB RAM , 2.5GbE(2), M.2(2), PCIe - TS-464-8G
$1,049.00 $1,599.00
Sale Top
Seller
Crucial
SKU: CT2000BX500SSD1
Buy Crucial BX500 2TB 3D NAND SATA 2.5-inch SSD CT2000BX500SSD1.
Save massive amounts of photos, music, and videosExperience fast access to your media, creations, and designs Save massive amounts of photos, music, and videos
Cutting-edge components engineered for efficiencyUses a minimal amount of power to deliver a high price-to-performance ratio Cutting-edge components engineered for efficiency
Easy step-by-step Crucial SSD install guideInstall your SSD quickly with everything transferred over, hassle free Easy step-by-step Crucial SSD install guideInstall your SSD quickly with everything transferred over, hassle free
Thoroughly tried, tested, and provenSecure your most important files with established dependability Thoroughly tried, tested, and proven
At Crucial, we connect millions of customers to the innovative technology that Micron has been perfecting for over four decades. As Micron’s global consumer brand, we’re proud to share their groundbreaking advancements in the world of memory and storage with you.
(CT2000BX500SSD1)
| Interface | SATA (6Gb/s) |
| Sequential Read | 540 MB/s |
| Sequential Write | 500 MB/s |
| SSD Endurance (TBW) | 720TB |
| Warranty | Limited 3-year |
| Form factor | 2.5-inch (7mm) |
| SSD series | BX500 |
| Capacity | 2TB |
| SKU | CT2000BX500SSD1 |
| Barcode # | 649528821584 |
| Brand | CRUCIAL |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.001530000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
$1,049.00 $1,599.00