- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Samsung 870 QVO 2TB 2.5" SATA III 6GB/s 4-Bit MLC V-NAND SSD MZ-77Q2T0BW - Capacity: 2TB - Form Factor: 2.5" - Interface: SATA 6GB/s, Compatible with: SATA 3GB/S and SATA 1.5 GB/s - Controller: Samsung MKX Controller - Sequential Read (Max): 560MB/s - Sequential Write (Max): 530MB/s - Samsung V-NAND 4bit MLC - Cache Memory: Samsung 2GB Low Power DDR4 SDRAM - Random Read/Write: 98,000/88,000 - MTBF: 1.5 Million - MZ-77Q2T0BW - 3 Years Limited Warranty
(MZ-77Q2T0BW)
Specifications
| Cache | Samsung 1 GB Low Power DDR4 SDRAM |
| Capacity | 2TB |
| Form Factor | 2.5 inch |
| Interface | SATA 6 Gb/s Interface, compatible with SATA 3 Gb/s & SATA 1.5 Gb/s interface Dimension (WxHxD) 100 X 69.85 X 6.8 (mm) Weight Approx. 46.0g Weight Storage Me |
| Product Family | 870 QVO |
| Warranty | 3 Years Limited Warranty or 360 TBW Limited Warranty |
| Weight | 46g |
| Dimension (W x H x D) | 10.0 X 6.99 X 0.68 cm |
| SKU | MZ-77Q2T0BW |
| Barcode # | 8806090396007 |
| Brand | SAMSUNG |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.140m |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





