- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

WD Red 1TB m.2 2280 SA500 NAS SATA SSD WDS100T1R0B - Sequential Read Performance: 560MB/s - Sequential Write Performance: 530MB/s - WDS100T1R0B - 5 Years Limited Warranty Western Digital Red SA500 1TB M.2. 2280 STAT, 560/530 R/W SSD
(WDS100T1R0B)
| Brand | Western Digital |
| Capacity | 1TB |
| Form Factor | M.2 |
| Ideal For | Consumer / Business |
| SKU | WDS100T1R0B |
| Barcode # | 718037872360 |
| Brand | Western Digital |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000600000m3 |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





