Don't pay: $23.00
$21.00
SAVE $2.00 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
cartridge you'll receive a compatible LC133Y which has an approximate yield of 600 pages at 5% coverage - twice the yield of the LC131Y.
For use in Brother MFCJ245 MFCJ470DW MFCJ475DW FCJ650DW MFCJ870DW DCPJ152W DCPJ172W DCPJ552DW DCPJ752DW inkjet printers.
This yellow compatible Brother LC-133Y ink jet cartridge comparesfavourably with the life and performance of the equivalent cartridge sold by Brother and comes with a risk-free "satisfied or your money back" guarantee.
This yellow compatible Brother LC133Y inkjet cartridge will reduce your per-page costs and give you excellent print quality and reliability.
(LC-131Y)
| Barcode (GTIN) | 4977766724951 |
|---|---|
| Product Type | Ink |
| Brand | Brother |
| Model | LC-131Y |
| Cartridge Number | Brother LC-131Y |
| Cartridge Ink Colours | Yellow |
| Compatible Printers | Brother DCP-J152W, Brother DCP-J172W, Brother DCP-J552DW, Brother DCP-J752DW, Brother MFC-J245, Brother MFC-J470DW, Brother MFC-J475DW, Brother MFC-J650DW, Brother MFC-J870DW |
| SKU | LC-131Y |
| Barcode # | 4977766724951 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.025m |
| Shipping Cubic | 0.000315000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





