- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
A compatible Brother LC133BK black ink cartridge with an approximate yield of 600 pages at 5% coverage.
For use in Brother MFCJ4710DW MFCJ245 MFCJ4510DW MFCJ470DW MFCJ475DW MFCJ650DW MFCJ6520DW MFCJ6920DW MFCJ870DW MFCJ4410DW DCPJ152W DCPJ172W DCPJ552DW DCPJ752DW and DCPJ4110DW series inkjet printers.
This compatible Brother LC-133BK black ink jet cartridge compares favourably with the life and performance of the equivalent cartridge sold by Brother and comes with a risk-free "satisfied or your money back" guarantee.
This compatible Brother LC133BK black inkjet cartridge will reduce your per page costs and give you excellent print quality and reliability.
(LC-133BK)
- This cartridge can be known by the manufacturer's code, LC-133BK.
- It has an estimated page yield of 600 pages.
- This cartridge is compatible with the following Brother machines: DCP J4110DW, MFC J4410DW, MFC J4510DW, MFC J4710DW, MFC J6920DW, DCPJ152W, MFCJ870DW, DCPJ172W, MFC J475DW, MFCJ245 and MFCJ470DW.
- The ink in this cartridge is black.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
| Barcode (GTIN) | 4977766715379 |
|---|---|
| Product Type | Ink |
| Brand | Brother |
| Model | LC-133BK |
| Cartridge Number | Brother LC-133BK |
| Cartridge Ink Colours | Black |
| Compatible Printers | Brother DCP-J4110DW, Brother MFC-J4410DW, Brother MFC-J4510DW, Brother MFC-J4710DW |
| SKU | LC-133BK |
| Barcode # | 4977766715379 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.0670kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.025m |
| Shipping Cubic | 0.000315000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





