Don't pay: $34.00
$32.00
SAVE $2.00 (6%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Adding a splash of colour to your photos and documents is made simple with Brother’s LC13M Ink Cartridge in Magenta. Boasting a yield of up to 600 A4 pages, the cartridge is compatible with four Brother printers.
Key Features
Suitable for use in Brother printers: DCP-J4110DW, MFC-J4410DW, MFC-J4510DW, and MFC-J4710DW.
Yield of up to 600 A4 pages.
(LC-133M)
This Brother LC-133 Black and Colour Ink Value Pack contains 4 cartridges of each colour so you can stock up at once or keep spares handy. This pack also includes 40 sheets of glossy paper so you can print your own photos at home. The ink will deliver crisp and sharp prints that are smudge and fade resistant so you can enjoy your prints for longer.
- The manufacturer's code for this pack is LC-133PVP.
- It has an estimated page yield of each cartridge is 600 pages.
- Each cartridge is compatible with the following Brother machines: DCP J4110DW, MFC J4410DW, MFC J4510DW, MFC J4710DW, MFCJ6920DW, DCPJ152W, MFCJ870DW, DCPJ172W, MFC J475DW, MFCJ245 and MFCJ470DW.
- This pack includes 1 black, 1 cyan, 1 yellow and 1 magenta ink cartridge as well as 40 sheets of glossy paper.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
| Barcode (GTIN) | 4977766715393 |
|---|---|
| Product Type | Ink |
| Brand | Brother |
| Model | LC-133M |
| Cartridge Number | Brother LC-133M |
| Cartridge Ink Colours | Magenta |
| Compatible Printers | Brother DCP-J4110DW, Brother MFC-J4410DW, Brother MFC-J4510DW, Brother MFC-J4710DW |
| SKU | LC-133M |
| Barcode # | 4977766715393 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.0550kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.025m |
| Shipping Cubic | 0.000315000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





