Don't pay: $34.00
$32.00
SAVE $2.00 (6%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Brother LC133Y Yellow Ink Cartridge - 600 pages.
Your Brother printer is able to produce vivid quality printing with Genuine Brother LC133Y Yellow Ink Cartridges. Ink Depot saves you time and delivers your ink cartridges direct to your door. Our fast delivery and cheap ink cartridge prices are sure to have you impressed with our service.
(LC-133Y)
The Brother LC-133 Yellow Ink Cartridge is formulated specifically for use with your compatible Brother printer to produce high quality colour print results. It contains Inobella inks which deliver fade resistant results so your photos, presentations, flyers and more will look great for longer.
- This cartridge can be known by the manufacturer's code, 8ZC81200356.
- It has an estimated page yield of 600 pages.
- The cartridge is compatible with the Brother J4410DW and MFCJ4510DW machines.
- This pack contains 1 yellow ink cartridge which is used in conjunction with cyan and magenta cartridges to produce vibrant colour results.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
| Manufacturer | : | Brother |
| Model | : | LC133Y |
| Technology | : | Ink Cartridges |
| No. Cartridges | : | 1 |
| Attributes | : | Yellow |
| Capacity | : | Standard Yield |
| Maximum yield | : | 600 pages |
| Manufacture Type | : | Genuine |
| Compatible Printers | : |
|
| Product Description: | : |
|
| SKU | LC-133Y |
| Barcode # | 4977766715409 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.0550kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.025m |
| Shipping Cubic | 0.000315000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





