Don't pay: $41.00
$38.00
SAVE $3.00 (7%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Keep printing with this Brother LC-135XLM HYLD Cyan Ink cartridge for compatible Brother printers.
Key Features
This cartridge is compatible with Brother DCP-J4110DW; MFC-J4410DW; MFC-J4510DW; MFC-J4710DW.
This Brother cartridge can print up to 1200 A4 pages at ISO 24711.
Using official Brother printing supplies ensures reliability and a high quality finish.
(LC-135XLC)
The ink in Brother LC-135 XL Cartridges is designed to be fade resistant so you can enjoy your printouts for longer. The ink produces high quality printouts and yields 1,200 pages so you won't have to replace it as often.
- This cartridge can be known by the manufacturer's code, LC135XLC.
- It has an estimated page yield of 1,200 pages.
- It's compatible for use with the following Brother machines: DCP J4110DW, MFC J4410DW, MFC J4510DW, MFC J4710DW, MFC J6920DW, MFC J6520DW and MFC J6720DW.
- This pack includes 1 cyan printer cartridge.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
| Barcode (GTIN) | 4977766715447 |
|---|---|
| Product Type | Ink |
| Brand | Brother |
| Model | LC-135XLC |
| Cartridge Number | Brother LC-135XLC |
| Cartridge Ink Colours | Cyan |
| SKU | LC-135XLC |
| Barcode # | 4977766715447 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.025m |
| Shipping Cubic | 0.000315000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





