- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR7582A)
Miscellaneous
| Compatibility | APC Netshelter Sx 750Mm Wide Vertical Cable Managers |
General Information
| Product Type | Cable Tying |
| Manufacturer Part Number | AR7582A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 6 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Cable Retainers with Snap Hinges |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Retainer |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 10 g |
| Height | 13 mm |
| Width | 109 mm |
| Depth | 23 mm |
| Product Color | Black |
| SKU | AR7582A |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






