- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR3105)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 136.71 kg |
| Units Per Pallet | 1 |
| Rack Width | 482.60 mm |
| Rack Height | 45U |
| Height | 2123.9 mm |
| Width | 599.9 mm |
| Depth | 1070.1 mm |
| Rail Material Gauge | 14 |
| Door Material Gauge | 18 |
| Roof/Top Material Gauge | 18 |
| Side Panel Material Gauge | 18 |
| Static/Stationary Weight Capacity | 1360.78 kg |
| Dynamic/Rolling Weight Capacity | 1020.58 kg |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Rack Cabinet |
| Manufacturer Part Number | AR3105 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | NetShelter SX Enclosure Rack Cabinet |
| Product Line | NetShelter SX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AR3105 |
| Barcode # | 731304290193 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 100.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






