Don't pay: $7,272.73
$6,212.00
SAVE $1,060.73 (15%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AR3347)
Miscellaneous
| Compatibility | Side-to-Side Airflow |
Technical Information
| Application/Usage | Airflow System |
| Networking | |
| Features | Cable Management |
| Adjustable Leveling Feet |
General Information
| Product Type | Rack Cabinet |
| Manufacturer Part Number | AR3347 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Rack Cabinet |
| Product Line | NetShelter SX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 160.98 kg |
| Form Factor | Floor Standing |
| Rack Width | 482.60 mm |
| Rack Height | 48U |
| Height | 2258 mm |
| Width | 750 mm |
| Depth | 1200 mm |
| Maximum Weight Capacity | 1365.31 kg |
| Product Color | Black |
| SKU | AR3347 |
| Barcode # | 731304284970 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 207.7500kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






