Don't pay: $220.00
$128.00
SAVE $92.00 (42%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Atdec AF-AT-W-P Full Motion Monitor Wall Mount - Weight Support: 8KG (Flat Screen Monitors), 5.5KG (Curved Monitors) - Articulated Design (3 Pivot Points) - Tool-less Height Adjustment - Lightweight Design - VESA Support: 75x75mm / 100x100mm - Tilt, Pan Adjustable - AF-AT-W-P - 10 Years Limited Warranty
(AF-AT-W-P)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Warranty
| Limited Warranty | 10 Year |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | AF-AT-W-P |
| Manufacturer Website Address | http://www.atdec.com.au |
| Manufacturer | Atdec Pty Ltd |
| Product Name | Mounting Arm |
| Brand Name | Atdec |
Physical Characteristics
| Depth | 45.4 cm |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 75 x 75 | |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Aluminium |
| Plastic |
Product Information
| Adjustable Height | Yes |
| Device Supported | Monitor |
| Features | Tilt |
| Pan | |
| Maximum Load Capacity | 7.98 kg |
| Number of Displays Supported | 1 |
| SKU | AF-AT-W-P |
| Barcode # | 881493010918 |
| Brand | ATDEC |
| Shipping Weight | 5.5000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.110m |
Manufacturer Warranty: 10 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
STARTECH ATFR-LAPTOP-RISER Rotating Laptop Stand, 360 Swivel, Ergonomic Desk Riser for Computer
$108.00 $111.00
New
Model
Model





